Me olemme Buena, 14 markkinointiviestinnän ammattilaista, jotka uskovat tarinoiden voimaan.

Intohimonamme on rakentaa brändejä, jotka saavat ihmisen tuntemaan, ajattelemaan ja nauramaan, kanavasta tai mediasta riippumatta.

Meillä on ollut ilo työskennellä muun muassa Kekkilän, Kirkkopalvelut ry:n, Lejoksen, Rautakeskon, Remedyn, Rovion, Solitan, Valion, Viking Linen ja VVO:n kanssa suunnitellen ja toteuttaen muistettavia ja tehokkaita markkinointitekoja.

Ota yhteyttä

Lena Bergendahl

Managing Director

lena@buena.fi +358 40 865 9766

Kristiina Hirvonen

Content Planner

kristiina@buena.fi +358 40 564 6163

Ulla Koho

Content Planner

ulla@buena.fi +358 40 734 5499

Juha Salminen

Content Planner

juha@buena.fi +358 50 337 9536

Olli-Pekka Jauhiainen

Art Director

op@buena.fi +358 40 703 0382

Tuomas Mustonen

Graphic Designer

tuomas@buena.fi +358 50 341 9694

Suvi Segercrantz

Graphic Designer
äitiyslomalla

Samuel Räikkönen

Art Director

samuel@buena.fi +358 50 543 8483

Juhana Ilmoniemi

Developer

juhana@buena.fi +358 44 777 8181

Santeri Mäkinen

Developer

santeri@buena.fi +358 40 861 9338

Lari Niura

Developer

lari@buena.fi +358 40 700 0840

Sanni Jussila

Junior Web Designer

sanni@buena.fi +358 45 110 2994

Jaakko Linnalaakso

Office Assistant

jaakko@buena.fi +358 50 540 1485

Buena Creative Oy

Liisankatu 19 B8
00170 Helsinki
info@buena.fi

Y-tunnus: 2446670-2